SPORTY JULEGAVER

Det er desmeber.
Julen er godt i gang og julegavene skal ordnes.
Sporty gaver er alltid herlig å få eller gi. 

Kanskje noe som kan gjøre 2012 litt bedre og sunnere?
Husk å unne deg selv noe. Du fortjener litt ekstra du også ♥
Selv kommer jeg til å investere i noen romjulsgaver til meg selv. 
Nye treningsklær og litt ekstra kosttilskudd gir ekstra motivasjon til nyåret:smile:


Treningsutstyr
Hva med å kjøpe et hoppetau, vektutstyr eller en treningsstrikk.
For de som ikke har tid eller ork til å komme seg på et treningssenter, kan treningsutstyr gjøre god nytte. Lag gjerne et lite treningsprogram som kan gjøres i stuen med utstyret.

Medlemskap på et treningssenter
Dette koster litt, men tenk på det som en invitering i helse og liv. 
Det er godt for både kropp og sjel.

Pulsklokke - et leketøy for sporty mennesker
Pulsklokker finnes i mange varianter og prisklasser.
Etter at jeg anskaffet meg en polar klokke har treningen blitt mye morsommere. Jeg bruker den skjeldent under vekttrening, men så og si alltid under kondisjonstrening. 
Jeg har en polar FT80 som jeg er strålende fornøyd med. Det er en litt dyrere variant, men jeg synes den er verdt hver krone. Den måler blant annet puls, puls i de forskjellige intenssonene, antall kalorier forbrent, tid, distanse, hastighet, du kan lese mer om pulsklokken her. 

Treningsklær
En føler seg alltid mye bedre når en går på trening ikledd noe lekkert. Som regel har jeg bare på meg en løpetights og en stor pappa t-skjorte eller en singlet fra H&M. 
Jeg skal på treningsklær shopping i romjulen,

Kosttilskudd
Proteinpulver, vitaminer og proteinbarer er alltid en hitt.
Mitt favorittpulver er zero carb proteinpulver i smaken belgisk sjokolade eller vanilje (les mer om produktet her) og Why cooler med bringebær (les mer om produktet her). Disse pulverne er fantastisk både på smak og innhold.
Blant proteinbarer har jeg mange favoritter. 2 good med peanøtt er min absolutte favoritt,swebar troppet også høyt på tronen. Jeg har hørt mye positivt om Whey Gourmet bar, den skal jeg prøve i nærmeste fremtid.
En fettforbrenner kan også være populært nå som det nærmer seg et nytt og bedre år. T-rex (les mer her) er et av markedets beste fettforbrennere. Jeg har selv skaffet meg dette, men har bare prøvd produktet som et liten energi-hjelp før trening. På nyåret, når jeg får tilbake gode treningsvaner, skal jeg gi den ordentlig sjanse. Jeg gleder meg, forløpig har jeg bare positivt å si. 
Jeg er generelt fornøyd med alle produktene jeg har prøvd fra NordicNutrition. 
 
Treningsdate
Å lage et gavekort på en treningsavtale er både gøy og sporty.
Ta med en venn eller mor på en real styrkeøkt eller en lang skitur - gjør gode venner til sporty venner :grin:

Kaffe
Kafe er en stor del av hverdagen til de aller fleste.
Kaffe står for hele 60 % av antioksidantene nordmenn får i seg. Våre daglige kaffekopper er ikke bare med på å vekke oss om morgenen, men er også med på å styrke immunforsvaret vårt. Å gi en god kaffetype eller en ny coffeemaker er noe de aller fleste vil sette pris på.


Gi en gave eller en liten oppmerksomhet, mot et litt bedre og sunnere 2012,
husk deg selv også:grin:

Kristine ♥

18 kommentarer

Cecilie Lykke

08.12.2011 kl.18:02

Tusen takk for gode tips :-)

Mira

08.12.2011 kl.18:03

Supre tips :) Kanskje jeg kan finne noe til mamman min i listen siden hun har blitt så sporty ;)
Sporty julegaver er alltid mer enn velkommen! :D Ønsker meg ca alt på den listen. Hehe.

Hege

08.12.2011 kl.18:25

Kjempefine tips! kunne gjerne tenkt meg en ny puls-klokke :D

Karoline

08.12.2011 kl.18:31

Fine tips :D Jeg ønsker meg rokkering, treningstøy vekter og pulsklokke - så det står mange sporty julegaver på min ønskeliste i år gitt :D

Siri

08.12.2011 kl.20:08

Så gopde tips fra deg :)

Karianne

08.12.2011 kl.20:34

Du gir meg lyst til å være sunn! TAKK!

Lone

08.12.2011 kl.21:28

Den ønskelisten var perfekt :) Men du se her, tenkte sånn på deg når jeg så dette bildet, hehe:)

http://weheartit.com/entry/17120713

nora

08.12.2011 kl.23:19

mot et litt bedre og sunnere 2011(?)

Kristine

12.12.2011 kl.20:04

Cecilie Lykke:

Bare hyggelig det Cecilie :)

Kristine

12.12.2011 kl.20:04

nora:

Godt du passer på meg :)

Kristine

12.12.2011 kl.20:04

Lone:

Hihi... Jeg elsker pepperkaker og kakao <3

Kristine

12.12.2011 kl.20:04

Karianne:

Så flott :D

Kristine

12.12.2011 kl.20:05

Siri:

Godt dere kan finne noen tips :)

Kristine

12.12.2011 kl.20:05

Karoline:

Da er det mange av de samme ønskene som jeg har :)

Kristine

12.12.2011 kl.20:05

Hege:

Jeg er utrolig fornøyd med min og kan trygt anbefale ft80 :)

Kristine

12.12.2011 kl.20:05

Lovelyliller:

Håper dine ønsker blir oppfylt Liller :)

Kristine

12.12.2011 kl.20:05

Mira:

Sporty mamma. Så herlig :)

Skriv en ny kommentar

Kristine

22, Oslo

Hei og velkommen til Dedication. Her vil du få små tips, råd og oppskrifter til den sunne linje, samt følge min vei i livet. Jeg har troen på at god helse og en sunn livsstl er nøkkelen til et lykkelig liv og en glad kropp. Legg gjerne igjen noen ord om du lurer på noe, ønsker å dele noen tanker eller bare vil si hei :) Kontakt: kristinem90@hotmail.com

bloglovin
bloglovin
Blogglisten
Norges Beste Nettsider - Norsktopplisten
Matbloggtoppen



Kategorier

Arkiv

hits