Jeg tror ikke jeg har vist dere alt fra min handletur noen gang. I dag har jeg lyst til å gjøre akkurat dette, fordi jeg har lyst til å vise dere absolutt alt. Ikke bare det sunne og perfekte.
Med jevne mellomrom får jeg spørsmål om hvordan jeg har tid til alt. Å lage sunne matretter som ser lekre ut, bake sunnere søtsaker og trene jevnlig. Saken er det at jeg gjør ikke alltid har eller gjør det. Hvert eneste måltid jeg spiser, ser ikke super lekkert ut. Jeg lager heller ikke alle søtsakene jeg spiser. Og jeg tenker at det er helt greit. All mat trenger ikke se fancy ut eller være hjemmelaget. Ei heller være supersunn. Det vil aldri fungere i lengden. Når alt kommer til alt, så må man finne et kosthold som fungerer i hverdagen. Husk også at det som fungerer for meg, ikke nødvendigvis fungerer for deg og vice versa. Jeg har funnet min vei og du må finne din vei.
Alt fra min handletur i dag ser du her
Søtpotetfries, fries med mindre fett, skyr, frosne grønnsaker, porsjonspakker med smør, knekkebrød, skinke, fiskekaker, egg, kombuncha, sukkerfritt syltetøy, tacokrydder, tacosaus, red curry paste, cola zero, farris, melkesjokolade, parmesan, kyllingpølser med høyt kjøttinnhold, chorizo med høyt kjøttinnhold, skrei, klemmeost, maiskorn, upasteurisert yoghurt, passata, tortillalefser, ispinner uten sukker, riskaker, ris, linser, frosne bær og frossen smoothiemiks, epler, diverse friske grønnsaker, ketchup uten sukker, grove hamburgerbrød og poteter.
Finn ut hva som fungerer for deg, noen favoritt matvarer og favoritt retter som gjør at du får i deg næringsrik mat på en enkel måte.
Kristine ♥
Ida
Ja, absolutt 🙂
Anna
Perfekt mat er den maten som føles godt for en. Og det vil jeg si at jeg spiser 😉
Kult å se hele handlekurven og at du faktisk ikke bare spiser sånn perfekt mat.
Så sant at man må finne sine løsninger 🙂