Heilu dere! Håper helgen har vært bra og at mandagen har behandlet deg godt
Mandagen´s lunsj ble en god miks av en salat med grønnkål, tomat, paprika, ovnsbakt søtpotet, kokte egg, tunfisk og stekt laks. En skikkelig god miks full av masse god næring for kropp og sjel.
Mandagen´styrkeøkt ble en en underkroppsøkt med fokus på rumpe. Når jeg trener underkropp bruker jeg alltid mini bands til å varme opp og aktivere rumpen før jeg begynner selve økten. Noen runder med mini bands, også kalt treningsstrikk, gjør at du får bedre kontakt med rumpemuskulaturen og dermed får bedre effekt av styrketreningen etterpå.
Etter oppvarmingen ble det knebøy, sumo markløft, utfall i smith maskinen, kick back i kabel og pull through i kabel. En god styrkeøkt på rundt førtifem minutter. Å starte mandagen med en bra treningsøkt, setter på en måte standaren for resten av uken. Jeg digger det!
Mandagen´s middag ble rester fra i går. Kylling i strimler som jeg stekte med hvitløk i strimler og litt kokosolje, sammen med kokt brokkoli og sprø søtpotet søtpotetfries. Oppskriften på sprø søtpotetfries finner du her.
Disse er bare super gode! Frisene får en sprø og god overflate samtidig som de blir myke og søte innvendig. Helt perfekte i mine øyne!
Mandagen´s dessert ble sjokolademuffins med banan. Fordi man må ha dessert på en mandag! Jeg brukte denne bananmuffins oppskriften som utgangspunkt. Det er rett og slett 2 modne bananer som has i en bolle sammen med 3 egg, 2 ts bakepulver, 3 ss sukringold, 2 ss kesam, 70 g havremel 30 g kakaopulver og 1/3 ts salt. Alt moses med en stavmikser før røren has over i muffinsformer. Jeg trykket ned en bananskive i hver muffins før de stekes på 175 grader i 20 -25 minutter. På toppen har jeg sjokoladepålegg. Super godt!
Nå skal jeg få unna gjort en del kontorarbeid, før jeg har planer om å kræsje i sengen med Netflix og resten av sjokolademuffinsene.
God mandagskveld dere!
Kristine ♥
Lisbet:
Hihi…. Ja 🙂
Siri:
Bare skjærer i biter og steker på 200 grader i 30 min 🙂
Hvordan lager du potetene til lunsjen? 😀
Ser jeg noen yoghurt nøtter der også? 😛
Ingeborg:
Søtpotetfrisene? Så hyggelig å høre 🙂
De frisene dine er så gode. Laget mange ganger 🙂